تبلیغات
تیک ایت - دانلود پاورپوینت اصول حاکم بر قراردادها و پیمانها
تیک ایت
پرتال جامع دانلود مقاله , تحقیق و پاورپوینت کامپیوتری
خـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــوش آمـــــــــــــــــــــــــــــــــــدیـــــــد |~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~| از تاریخ 95/11/15 فروشگاه به پروتکل امن Https مجهز شده است (SSL certificate) شما می توانید با خیالی آسوده خرید کنید |~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~| مزیت دسترسی به فروشگاه امن: 1- اطمینان مشتریان از اعتبار فروشگاه به واسطه گواهی معتبر SSL و نمایش قفل سبز رنگ در مرورگر آنها 2- اطمینان مشتریان از رمزگذاری شده بودن ارتباط و حفظ امنیت اطلاعات و حریم خصوصی مشتریان |~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~| برای ورود به فروشگاه تیک ایت اینجا کلیک کنید |~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~| محبوب ترین محصولات امروز فروشگاه
این نمایش مربوط به سال 82-81 می باشد که اساتید طنز استان آذربایجان شرقی در آن ایفای نقش کرده اند: بهمن تقی پور علیرضا رنجی پور محبوب کریمی و بابک نهرین امیدوارم این نمایش بسیار زیبا و خاطره انگیز رو دانلود کرده و در کنار دوستان و خانواده از دیدنش لذت ببرید. توضیحات فیلم: این فیلم به علت قدیمی بودن دارای کیفیت پایین می باشد. حجم فایل: 553 مگابایت فرمت: MpG ...
این نمایش مربوط به دهه هفتاد می باشد که اساتید طنز استان آذربایجان شرقی در آن ایفای نقش کرده اند: حاج جعفر اصغرنسب (صمد) علیرضا رنجی پور محبوب کریمی و شادروان کریم احمدپور امیدوارم این نمایش بسیار زیبا و خاطره انگیز رو دانلود کرده و در کنار دوستان و خانواده از دیدنش لذت ببرید. توضیحات فیلم: این فیلم به علت قدیمی بودن دارای کیفیت پایین می باشد. حجم فایل: 512 مگابایت فرمت: DAT ...
دانلود 50 پاورپوینت جالب با موضوعات: سخنان بزرگان سخنان زیبا و پند آموز کشورهای جهان جملات روحیه بخش پزشکی و سلامت پاورپوینت های انگلیسی تصاویر زیبا و جالب تفکر و اندیشه پارادایم و کلی پاورپوینت مهیج دیگه که مطمئنم از دیدنشون لذت می برید ... به امتحانش می ارزه ! ...

دانلود پاورپوینت اصول حاکم بر قراردادها و پیمانها

پیمانهای دولتی از چه اصولی پیروی می کنند:

آیا برای انعقاد قراردادهای دولتی  الزاماتی  وجود دارد ؟

امضاء قرارداد:

چه کسانی مجاز هستند قراردادهای دولتی را امضاء کنند

آیا مبلغ قراردادهای دولتی در روش تعیین پیمانکار و یا مناقصه گر موثر است ؟

هشدار بزرگ:

اصول حاکم بر قراردادهای دولتی قانون است .

چرا ؟

1- به دلیل اصل 53 قانون اساسی

2- به دلیل ماده ( 72 ) قانون محاسبات عمومی کشور

اصل ( 53 ) قانون اساسی:

کلیه دریافتهای دولت در حسابهای خزانه داریکل متمرکز می شود .

و همه پرداختها در حدود اعتبارات مصوب به موجب قانون انجام می گیرد .

ماده 72 قانون محاسبات عمومی کشور  :

ماده 72 - مصرف اعتبارات جاری و عمرانی منظور در بودجه كل كشور تابع مقررات این قانون وسایر قوانین و مقررات عمومی دولت می‌باشد.

احکام مربوط به مصرف اعتبارات توسط هر یک از واحدهای سازمانی:

تبصره 1 - مصرف اعتبارات از محل درآمدهای اختصاصی بر اساس بودجه‌های مصوب جز در مواردی كه در این قانون برای آنها تعیین مكلف شده‌است تابع مقررات قانونی مربوط می‌باشد ودرصورتی كه دستگاههای اجرایی ذیربط دارای مقررات قانونی خاص برای این موضوع نباشند اعتبارات‌مذكور بر اساس قوانین و مقررات عمومی دولتی قابل مصرف خواهد بود.

تبصره 2 - مصرف درآمدها و سایر منابع تأمین اعتبار شركتهای دولتی بر اساس بودجه‌های مصوب جز در مواردی كه در این قانون برای آنها تعیین‌تكلیف شده است تابع مقررات قانونی مربوط می‌باشد لكن اجرای طرحهای عمرانی شركت‌های مذكور از نظر مقررات مالی و معاملاتی تابع مفاد این‌قانون و سایر قوانین و مقررات عمومی دولت خواهد بود. شركتها و سازمانهای دولتی كه شمول مقررات عمومی به آنها مستلزم ذكر نام است نیز‌مشمول مفاد این ماده خواهند بود.

تبصره 3 - در صورتی كه مؤسسات و نهادهای عمومی غیر دولتی دارای مقررات قانونی خاصی برای مصرف اعتبارات خود باشند می توانند اعتبارات جاری را که از محل اعتبارات منظور در قانون بودجه کل کشور در اختیار آنهاگذارده می شود جز در مواردیکه در این قانون صراحتا برای ان تعیین تکلیف شده است طبق مقررات مربوط به خود به مصرف برسانند .

در مواردیکه اعتبارات موضوع این تبصره ازمحل اعتبارات منظور در بودجه وزارتخانه ها و مؤسسات دولتی به عنوان کمک در اختیار مؤسسات و نهادهای عمومی غیر دولتی گذارده می شود ذیحساب دستگاه پرداخت کننده کمک وجوه وجوه پرداختی از این بابت را با اخذ رسید مؤسسه دریافت‌كننده به هزینه قطعی منظور خواهد نمود.‌

تبصره 4 - اعتبارات طرحهای عمرانی مؤسسات و نهادهای عمومی غیر دولتی تابع این قانون و سایر قوانین و مقررات عمومی دولت می‌باشد.

تبصره 5 - حساب و اسناد هزینه مربوط به اعتبارات جاری و طرحهای عمرانی (‌سرمایه‌گذاری ثابت) مؤسسات و نهادهای عمومی غیر دولتی باید‌قبل از تصویب مراجع قانونی ذیربط وسیله حسابرسان منتخب وزارت امور اقتصادی و دارایی رسیدگی شود و حساب سالانه آنها برای

حسابرسی به‌دیوان محاسبات كشور تحویل گردد.

تبصره ( 6 ) ماده ( 72 ) قانون محاسبات عمومی کشور:

تبصره 6 - آیین‌نامه‌های مالی و معاملاتی مربوط به اعتبارات جاری آن دسته از مؤسسات و نهادهای عمومی غیر دولتی كه به موجب قانون از‌شمول مقررات عمومی مستثنی شده و یا بشود با رعایت قانون دیوان محاسبات كور توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی تنظیم و به تصویب هیأت‌وزیران خواهد رسید

ماده 52 قانون محاسبات عمومی کشور:

‌ماده 52 - پرداخت هزینه‌ها به ترتیب پس از طی مراحل تشخیص و تأمین اعتبار و تعهد و تسجیل و حواله و با اعمال نظارت مالی به عمل خواهد‌آمد.

ماده 53 قانون محاسبات عمومی کشور:

‌ماده 53 - اختیار و مسئولیت تشخیص و انجام تعهد و تسجیل و حواله به عهده وزیر یا رییس مؤسسه و مسئولیت تأمین اعتبار و تطبیق پرداخت با‌قوانین و مقررات به عهده ذیحساب می‌باشد.

تبصره ( 1 ) ماده 53:

‌تبصره 1 - اختیارات و مسئولیتهای موضوع این ماده حسب مورد مستقیماً و بدون واسطه از طرف مقامات فوق و سایر مقامات دستگاه مربوط كلاً‌یا بعضاً قابل تفویض خواهد بود لكن در هیچ مورد تفویض اختیار و مسئولیت سلب اختیار و مسئولیت از تفویض‌كننده نخواهد كرد.

تبصره 2 ماده 53:

‌تبصره 2 - در اجرای این ماده تفویض اختیارات و مسئولیت‌های مربوط به وزیر یا رییس مؤسسه و ذیحساب به شخص واحد و نیز تفویض اختیار‌و مسئولیت‌های وزیر یا رییس مؤسسه به ذیحساب و یا كاركنان تحت نظر او مجاز نخواهد بود.

 امضاء قرارداد کدام مرحله از پرداخت هزینه است:

‌ماده 17 - تشخیص، عبارت است از تعیین و انتخاب كالا و خدمات و سایر پرداختهایی كه تحصیل یا انجام آنها برای نیل به اجرای برنامه‌های‌دستگاههای اجرایی ضروری است.

‌ماده 18 - تأمین اعتبار عبارت است از اختصاص دادن تمام یا قسمتی از اعتبار مصوب برای هزینه معین.

تعریف تعهد چیست :

‌ماده 19 - تعهد از نظر این قانون عبارت است از ایجاد دین بر ذمه دولت ناشی از:
‌الف - تحویل كالا یا انجام دادن خدمت.
ب - اجرای قراردادهایی كه با رعایت مقررات منعقد شده باشد.
ج - احكام صادر شده از مراجع قانونی و ذیصلاح.
‌د - پیوستن به قراردادهای بین‌المللی و عضویت در سازمانها یا مجامع بین‌المللی با اجازه قانون.

تسجیل و حواله کدامند :

‌ماده 20 - تسجیل عبارت است از تعیین میزان بدهی قابل پرداخت به موجب اسناد و مدارك اثبات‌كننده بدهی.

‌ماده 21 - حواله اجازه‌ای است كه كتباً وسیله مقامات مجاز وزارتخانه یا مؤسسه دولتی و یا شركت دولتی و یا دستگاه اجرایی محلی و یا نهادهای‌عمومی غیر دولتی و یا

سایر دستگاههای اجرایی برای تأدیه تعهدات و بدهیهای قابل پرداخت از محل اعتبارات مربوط به عهده ذیحساب در وجه‌ذینفع صادر می‌شود.

قرارداد را چه کسانی می توانند امضاء کنند:

چون در قرارداد نوع کالا یا خدمتی که برای نیل به اهداف دستگاه تعیین می شود و این امر به موجب ماده 17 قانون محاسبات عمومی کشور تشخیص نام دارد بنابراین امضاء قرارداد مرحله تشخیص است .

و از آنجا که تشخیص از وظایف بالاترین مقام دستگاه است لذا بایستی توسط بالاترین مقام دستگاه و یا به استناد تبصره 1 ماده 53 قانون محاسبات عمومی کشور توسط کسانی که از طرف وی اجازه تشخیص را دارند امضاء شود .

آیا مبلغ قرارداد در کیفیت و شرایط آن تأثیر دارد :

مناقصه به روشهای ذیل انجام می شود ( ماده 11 قانون برگزاری مناقصات ) :

معاملات کوچک : ( تا سقف 49 میلیون ریال در سال 89 )

کارپرداز یا مأمور خرید به تشخیص و مسئولیت خود ، با رعایت صرفه و صلاح  و اخذ فاکتور مشخص ، معامله را با تأمین کیفیت به کمترین بهای ممکن انجام دهد .

شامل 94 اسلاید POWERPOINTپیمانهای دولتی از چه اصولی پیروی می کنند: آیا برای انعقاد قراردادهای دولتی  الزاماتی  وجود دارد ؟ امضاء قرارداد: چه کسانی مجاز هستند قراردادهای دولتی را امضاء کنند آیا مبلغ قراردادهای دولتی در روش تعیین پیمانکار و یا مناقصه گر موثر است ؟ هشدار بزرگ: اصول حاکم بر قراردادهای دولتی قانون است . چرا ؟ 1- به دلیل اصل 53 قانون اساسی 2- به دلیل ماده ( 72 ) قانون محاسبات عمومی کشور اصل ( 53 ) قانون اساسی: کلیه دریافتهای دولت در حسابهای خزانه داریکل متمرکز می شود . و همه پرداخت ...
طبقه بندی: دانلود پاورپونت،  دانلود مقالات علوم انسانی، 
ارسال توسط س ح
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
حتما بخوانید
اطلاعیه
درخواست فایل
بازی آنلاین
بازی آنلاین تمرکز حواس


فروشگاه