تبلیغات
تیک ایت - دانلود تحقیق در موردتجزیه و تحلیل مهارتهای پیچیده ورزشی (word)
تیک ایت
پرتال جامع دانلود مقاله , تحقیق و پاورپوینت کامپیوتری
خـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــوش آمـــــــــــــــــــــــــــــــــــدیـــــــد |~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~| از تاریخ 95/11/15 فروشگاه به پروتکل امن Https مجهز شده است (SSL certificate) شما می توانید با خیالی آسوده خرید کنید |~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~| مزیت دسترسی به فروشگاه امن: 1- اطمینان مشتریان از اعتبار فروشگاه به واسطه گواهی معتبر SSL و نمایش قفل سبز رنگ در مرورگر آنها 2- اطمینان مشتریان از رمزگذاری شده بودن ارتباط و حفظ امنیت اطلاعات و حریم خصوصی مشتریان |~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~| برای ورود به فروشگاه تیک ایت اینجا کلیک کنید |~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~| محبوب ترین محصولات امروز فروشگاه
این نمایش مربوط به سال 82-81 می باشد که اساتید طنز استان آذربایجان شرقی در آن ایفای نقش کرده اند: بهمن تقی پور علیرضا رنجی پور محبوب کریمی و بابک نهرین امیدوارم این نمایش بسیار زیبا و خاطره انگیز رو دانلود کرده و در کنار دوستان و خانواده از دیدنش لذت ببرید. توضیحات فیلم: این فیلم به علت قدیمی بودن دارای کیفیت پایین می باشد. حجم فایل: 553 مگابایت فرمت: MpG ...
این نمایش مربوط به دهه هفتاد می باشد که اساتید طنز استان آذربایجان شرقی در آن ایفای نقش کرده اند: حاج جعفر اصغرنسب (صمد) علیرضا رنجی پور محبوب کریمی و شادروان کریم احمدپور امیدوارم این نمایش بسیار زیبا و خاطره انگیز رو دانلود کرده و در کنار دوستان و خانواده از دیدنش لذت ببرید. توضیحات فیلم: این فیلم به علت قدیمی بودن دارای کیفیت پایین می باشد. حجم فایل: 512 مگابایت فرمت: DAT ...
دانلود 50 پاورپوینت جالب با موضوعات: سخنان بزرگان سخنان زیبا و پند آموز کشورهای جهان جملات روحیه بخش پزشکی و سلامت پاورپوینت های انگلیسی تصاویر زیبا و جالب تفکر و اندیشه پارادایم و کلی پاورپوینت مهیج دیگه که مطمئنم از دیدنشون لذت می برید ... به امتحانش می ارزه ! ...


فرمت فایل : ورد

تعداد صفحه :65

قسمتی از متن :

 

تجزیه و تحلیل مهارتهای پیچیده ورزشی

یك توصیف سیستماتیك تقریباً از همه رشته‌های ورزشی المپیك، خواننده را با اطلاعات جدیدی در رشته ورزشی مورد علاقه‌اش آشنا می‌كند. در صورتی كه اطلاعات بیشتری مورد نیاز باشد توضیحات قبلی در مورد عضلات یا تجزیه و تحلیل حركات تنه و اندامهای انتهایی می‌تواند سودمند باشد.

تصاویر در مورد عضله‌هایی كه به حركت ویژه مربوط است، محدود می‌باشد و حركات ورزشی ویژه در اوج انقباض عضلانی ترسیم شده‌اند (كه به صورت قرمز نشان داده شده‌اند).

از آنجا كه مسابقات دو و ومیدانی به عنوان پایه و مبنای بسیاری از مسابقات ورزشی است و به لحاظ اینكه اصول و حركاتی كه مختص رشته‌های دو و میدانی است، به طور مستقیم یا با كمی تغییر در اكثر دیگر مسابقات ورزشی مورد استفاده قرار می‌گیرد لذا این مسابقات به صورت جزئی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

دو و میدانی

گروه‌های عضلانی مشابهی در راه رفتن، دویدن و پریدن مورد استفاده قرار می‌گیرد. تفاوتها در افزایش درگیری گروه‌های عضلانی مختلف است.

راه رفتن

در راه رفتن، ما باید یك مرحله  ایستایی جلویی و عقبی (پای ثابت) و یك مرحله نوسان جلویی و عقبی (پای متحرك) را تشخیص دهیم. دوره كامل حركت راه رفتن و فعالیت عضلانی باید بر اساس مفاد و دو گام، تجزیه و تحلیل شود (شكل 1 ـ 5).

 

عضله‌های فعال در مرحله نوسان

مرحله نوسان عقبی: مرحله نوسان پای متحرك، هنگامی شروع می‌شود كه پای عقب از زمین  جدا می‌شود، این عمل مقدمتاً با استفاده از عضله سه سر ساقی انجام می‌شود. این جدا شدن از زمین سبب برقراری عمل اهرمی پای حمایت كننده جلویی می‌شود. در خلال مرحله نوسان خلفی، انقباض عضله‌های وركی تحتانی، نیز در خلال مرحله حمایت جلویی و عقبی ادامه می‌یابد این مرحله منجر به خم شدن زانوی پایی می‌شود كه به زودی باید وزن بدن را حمل كند (به قسمت b شكل 1 ـ 5 مراجعه شود). در حالی كه ران وضعیت عمودی را در خلال مرحله تاب عقبی به وسیله نیروی ثقل حفظ كرده است، ساق پا به وسیله عضلات وركی تحتانی، مقدار كمی در جهت حركت تاب بالا می‌آید، این تاب به طرف جلوی پا به وسیله دورسی اكتنشن همزمان پا در مفصل فوقانی مچ همراه است (عمدتاً به وسیله عضله درشت‌نی قدامی).

مرحله نوسان  جلویی: همچنان كه مفصل ران زیادتر خم می‌شود (بالا آمدن ران) به وسیله انقباض عضله‌های راست‌ رانی، سوئز خاصره‌ای، كشنده پهن نیام و عضله‌ها دیگر (به قسمت c شكل 1 ـ 5 مراجعه شود)، عضله‌های ورك تحتانی به طور زیادی كشیده می‌شوند. نتیجه آن افزایش خم شدن زانوست كه همراه با افزایش بالا رفتن ران است، این حركت غیرفعال، قرارگیری صحیح پا را روی زمین به دنبال دارد. در انتهای مرحله نوسان به طرف جلو، باز شدن زانو انجام می‌شود، در راه رفتن آرام و گامهای كوتاه، باز شدن زانوی پا صرفاً  به وسیله نیروی ثقل انجام می‌شود. در راه رفتن سریع و گامهای بلند، این باز شدن نیاز به شركت عضله چهار سر رانی دارد.

در انتهای مرحله نوسان به طرف جلو پاشنه پای نوسان با زمین برخورد می‌كند، بعد از این مرحله به وسیله عضله‌های وركی تحتانی متوقف می‌شود. در این نقطه مرحله ایستایی جلویی پای حامی یا ثابت آغاز می‌شود.

مرحله ایستایی جلویی: قرارگیری پاشنه، ماشه انقباضی، عضله سرینی بزرگ را می‌كشد. عضله سرینی در انجام عمل خود به عنوان باز كننده مفصل لگن، توسط عضله‌های نزدیك كننده و وركی تحتانی همراهی می‌شود (به قسمت d شكل 1 ـ 5 مراجعه شود).

ساق پا به طرف پا مقدمتاً به وسیله عضله درشت‌نی قدامی خم می‌شود. عضله سه سر ساقی كف پا روی زمین قرار می‌گیرد و در لحظه‌ای كه انگشتان زمین را لمس می‌كنند، انقباض به حداكثر میزان خود می‌رسد. عضله‌های ویژه پا در این حركت شركت می‌كنند.

ثبات ساق پا به عنوان ستون حمایتی به عهده عضله چهار سر رانی است، و بیشترین انقباض را زمانی دارد كه قسمت كروی پا زمین را لمس می‌كند، و عضله سه سر ساقی از طریق مسیر درشت‌نی خاصره‌ای، باز شدن و ثبات مفصل زانو را كامل می‌كند.

زمانی كه پای حامی از وضعیت عمودی حركت می‌كند، مرحله ایستایی عقبی شروع می‌شود (به قسمت c شكل 1 ـ 5 مراجعه شود).
فرمت فایل : ورد تعداد صفحه :65 قسمتی از متن :   تجزیه و تحلیل مهارتهای پیچیده ورزشی یك توصیف سیستماتیك تقریباً از همه رشته‌های ورزشی المپیك، خواننده را با اطلاعات جدیدی در رشته ورزشی مورد علاقه‌اش آشنا می‌كند. در صورتی كه اطلاعات بیشتری مورد نیاز باشد توضیحات قبلی در مورد عضلات یا تجزیه و تحلیل حركات تنه و اندامهای انتهایی می‌تواند سودمند باشد. تصاویر در مورد عضله‌هایی كه به حركت ویژه مربوط است، محدود می‌باشد و حركات ورزشی ویژه در اوج انقباض عضلانی ترسیم ش ...
طبقه بندی: دانلود مقالات تربیت بدنی، 
ارسال توسط س ح
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
حتما بخوانید
اطلاعیه
درخواست فایل
بازی آنلاین
بازی آنلاین تمرکز حواس


فروشگاه