تبلیغات
تیک ایت - زندگی شگفت انگیز بید خرسی پشمالوی قطبی - Arctic Woolly Bear Moth
تیک ایت
پرتال جامع دانلود مقاله , تحقیق و پاورپوینت کامپیوتری
خـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــوش آمـــــــــــــــــــــــــــــــــــدیـــــــد |~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~| از تاریخ 95/11/15 فروشگاه به پروتکل امن Https مجهز شده است (SSL certificate) شما می توانید با خیالی آسوده خرید کنید |~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~| مزیت دسترسی به فروشگاه امن: 1- اطمینان مشتریان از اعتبار فروشگاه به واسطه گواهی معتبر SSL و نمایش قفل سبز رنگ در مرورگر آنها 2- اطمینان مشتریان از رمزگذاری شده بودن ارتباط و حفظ امنیت اطلاعات و حریم خصوصی مشتریان |~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~| برای ورود به فروشگاه تیک ایت اینجا کلیک کنید |~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~| محبوب ترین محصولات امروز فروشگاه
این نمایش مربوط به سال 82-81 می باشد که اساتید طنز استان آذربایجان شرقی در آن ایفای نقش کرده اند: بهمن تقی پور علیرضا رنجی پور محبوب کریمی و بابک نهرین امیدوارم این نمایش بسیار زیبا و خاطره انگیز رو دانلود کرده و در کنار دوستان و خانواده از دیدنش لذت ببرید. توضیحات فیلم: این فیلم به علت قدیمی بودن دارای کیفیت پایین می باشد. حجم فایل: 553 مگابایت فرمت: MpG ...
این نمایش مربوط به دهه هفتاد می باشد که اساتید طنز استان آذربایجان شرقی در آن ایفای نقش کرده اند: حاج جعفر اصغرنسب (صمد) علیرضا رنجی پور محبوب کریمی و شادروان کریم احمدپور امیدوارم این نمایش بسیار زیبا و خاطره انگیز رو دانلود کرده و در کنار دوستان و خانواده از دیدنش لذت ببرید. توضیحات فیلم: این فیلم به علت قدیمی بودن دارای کیفیت پایین می باشد. حجم فایل: 512 مگابایت فرمت: DAT ...
دانلود 50 پاورپوینت جالب با موضوعات: سخنان بزرگان سخنان زیبا و پند آموز کشورهای جهان جملات روحیه بخش پزشکی و سلامت پاورپوینت های انگلیسی تصاویر زیبا و جالب تفکر و اندیشه پارادایم و کلی پاورپوینت مهیج دیگه که مطمئنم از دیدنشون لذت می برید ... به امتحانش می ارزه ! ...

زندگی شگفت انگیز بید خرسی پشمالوی قطبی - Arctic Woolly Bear Moth
با نام علمی : Gynaephora groenlandica


یک بید کوچک که در سخت ترین شرایط ممکن، به عنوان یک لارو یک زندگی حرکت - توقفی دارد  (می میرد و زنده می شود) که تقریباً 7 سال طول می کشد  تا انرژی کافی برای تبدیل شدن به حشره بالغ را به دست آورد.

 حقایقی درباره بید خرسی پشمالوی قطبی


زندگی شگفت انگیز بید خرسی پشمالوی قطبی - Arctic Woolly Bear Moth

فصل تولید مثل: یک دوره 2 هفته ای در روزهای گرم از اواخر بهار تا اوایل تابستان که

(بیدهای) بالغ گرسنه ظاهر می شوند، جفتگیری می کنند ، تخم می گذارند و می میرند .

 

تغذیه: طیف وسیعی از غذاهای گیاهی، در یک دوره کوتاه فعالیت. آن ها وقت خود را برای

رسیدن به"بهترین و مناسب ترین" غذا تلف نمی کنند بلکه به محض بیرون آمدن از تخم

شروع به خوردن نزدیکترین مواد غذایی که بیابند می کنند، آن ها غذاهای مغذی و

سهل الهضم را ترجیح می دهند ، قبل از اینکه شروع به تولید تانن کنند. بیدهای بالغ غذا

نمی خورند که این بین همه گونه های بید مشترک است .

 

پراکنش: در کانادا و بسیاری از جزایر شمالی آن و همچنین در گرینلند یافت می شوند.

 

شکارچیان: حدود 75% از لاروها توسط 2گونه زنبور پارازیتوئید و 1گونه مگس شکار می شوند.
 بید خرسی پشمالوی قطبی شبیه چیست؟ چگونه می تواند زنده بماند؟

زندگی بید خرسی پشمالو به طور وصف ناپذیری یکنواخت و کسل کننده هست. تمام زندگی خود را در شمال جزایر کانادا و نوار ساحلی پوشیده از گیاه گرینلند سپری می کند.
قابل ذکر است که زندگی این بید به عنوان لارو تقریبا 7 سال طول می کشد که قبلا تصور می شد 14 سال است. مرجع


به عنوان یک بید بی مهره زمینی مشکل عمده ای دارد تا بارها با سرمای شدیدی که خیلی سردتر از آن است که بتواند در آن فعال باشد مقابله کند. قبل از آن که بتواند فعالیت کند نیاز دارد برای انجام فعالیت های شیمیایی سلول هایش به اندازه کافی گرم شود، تا قادر باشد به اطراف حرکت و تغذیه کند. این زمانی اتفاق می افتند که به دمای 30-15 سانتی گراد برسد. 
 این یکی از آن چیزهایی است که اغلب دستیابی به آن برای لارو در بیشتر مواقع سال ممکن نیست ، به طوری که بیشتر زمان را نشسته و فقط منتظر است..... .
این جنبه از سبک زندگی به تنهایی خیلی غیر معمول نیست، حشرات دیگری وجود دارند که چندین سال را به عنوان لارو، و فقط چند هفته یا ماه را به عنوان حشره بالغ، زندگی می کنند. سنجاقک ها می توانند 5 سال را به عنوان لارو آبی زندگی کنند، در حالی که برخی گونه های جیرجیرک دشتی می تواند 13 تا 17 سال را در مرحله لاروی صرف کنند. همچنین بسیاری از بی مهرگان قطبی دیگر وجود دارند که یک زندگی حرکت - توقفی وابسته به دما دارند.
لاروهای بید خرسی پشمالوی قطبی در واقع بیشتر زندگی خود را به صورت یخ زده می گذرانند که فقط برای مدت کوتاهی در تابستان ذوب می شود.
فقط لارو می تواند در برابر انجماد مقاومت کند، آن ها در تابستان آخرشان فقط به مدت دو هفته به شفیره تبدیل می شوند و سپس بیدهای بالغ پس از یک تابستان کوتاه، جفتگیری و تخم گذاری، می میرند. سپس به سرعت تخم ها باز می شوند تا لاروهای مقاوم به سرما بتوانند در طول زمستان دوام بیاورند. مثل بسیاری دیگر از حشرات پروازی، بیدهای بالغ اصلاً غذا نمی خورند.

در طول زندگیشان آن ها هفت بار منجمد و ذوب می شوند (به طور معمول).

زندگی شگفت انگیز بید خرسی پشمالوی قطبی - Arctic Woolly Bear Moth

بید خرسی پشمالوی قطبی، در حال حمام آفتاب گرفتن روی یک سنگ مقابل خورشید. سنگ ها سریع تر و کارآمدتر از خاک و پوشش گیاهی اطراف گرم می شوند بنابراین آن ها مکان خیلی بهتری برای گرم شدن می سازند تا (لاروها) فعال شوند. در چنین شرایطی لارو ها میتوانند به دمای 20 درجه سانتیگراد بالاتر از محیط اطراف برسند به خصوص اگر برف و یا یخ آن نزدیکی اشعه نور بیشتری را بازتاب دهد.

نکته قابل توجه در مورد بید خرسی پشمالوی قطبی، سختی محیطی که با آن رو به رو می شود و دامنه گسترده سازگاری آن است.سازگاری های بید خرسی پشمالوی قطبی:

  • گرفتن حمام آفتاب (رفتاری) - لارو ها 60% از زمان خود را صرف حمام آفتاب گرفتن در برابر خورشید می کنند تا به دمایی برسند که بتوانند تغذیه و رشد کنند. این عمدتاً در میانه روز، وقتی که لاروها می توانند به دمای حدود 30 درجه سانتی گراد، که در شرایط ایده آل 20 درجه سانتی گراد بالاتر از دمای محیط اطرافشان است برسند، اتفاق می افتد. آن ها معمولاً پس از تغذیه، قبل از تغذیه بعدی یا قبل از رفتن به مکان جدید، حمام آفتاب می گیرند. مرجع
  • بیشتر عمر خود را در خواب زمستانی در جایگاه زمستانی صرف می کنند (رفتاری) - یک جایگاه زمستانی یک ساختار زمستان گذرانی ابریشمی سبک نه خیلی متراکم و نه کامل مثل پیله، بلکه به عنوان یک پیچه لاروی است که قبل از خواب یازده ماهه می تنند. لاروها حدود 90% از زندگیشان را در میان سنگ ها پنهان می شوند، که این به حفاظت از انگل ها که مسئول 75% از مرگ و میر لاروها هستند، کمک می کند. در بیشتر این زمان، آن ها در واقع یخ زده هستند. احاطه شدن توسط سنگ های سرد به این معنی است که دمای بدن آن ها پایدارتر از خاک اطرافشان است، بنابراین آن ها خیلی، از اثرات مضر بالقوه ی چرخه های ذوب و انجماد، بدون اینکه به اندازه کافی گرم و فعال شوند، رنج نمی برند. در بهار، سنگ ها نیز ممکن است گرما را بهتر از گیاهان جذب کنند بنابراین سرعت ذوب برف افزایش می یابد و اجازه ظهور زودتر را می دهد. مرجع
  • پوششی از مو یا کرک که گرما را حفظ می کند (ساختاری / آناتومیکی) - منبع نامگذاری لاروهای خرسی پشمالو نیز یکی از سازگاریهایشان به محیط سخت و خشن است. هنگامی که با حمام آفتاب گرم می شوند، موها به حفظ گرما کمک می کند، بنابراین به لاروها اجازه میدهد که برای مدت بیشتری فعال باقی بمانند و نیز به فرآیندهای متابولیکی مثل هضم کمک می کند تا به صورت کارآمردتری اتفاق بیفتند.
  • تولید ضدانجماد/ضدیخ (ماده ای که سبب جلوگیری از انجماد بافت ها یا آسیب بافت ها در طول انجماد می شود) در خون و بافت های بدن (فیزیولوژیکی) - این یک بخش حیاتی از سازگاری به سرما است که اجازه می دهد این موجود خون سرد زنده بماند اگرچه ممکن است تا زیر 70- درجه سانتیگراد یخ بزند. شمار دیگری از مواد شیمیایی مختلف دیگری که لارو به این منظور تولید می کند، مثل گلیسرول و سایر موادی که عجیب و غریب تر هستند، وجود دارد. یک مشخصه از تولید چنین موادی، از تخریب میتوکندری در سلول ها حاصل می شود. این ها (میتوکندری ها) چیز هایی هستند که سپس در سال آینده که لاروها دوباره فعال می شوند، دوباره سازی می شوند.

ترجمه آزاد از سایت:


زندگی شگفت انگیز بید خرسی پشمالوی قطبی - Arctic Woolly Bear Moth


مترجم: عارف خلیلیطبقه بندی: دانلود مقالات عمومی و آزاد، 
برچسب ها: عجیب ترین موجودات جهان، مقاله ای درباره شناخت معاد از طریق موجودات جهان، بیدهای قطبی، Gynaephora groenlandica، Arctic Woolly Bear Moth، بید خرسی پشمالوی قطبی - حقایق و سازگاری ها،
ارسال توسط س ح
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
حتما بخوانید
اطلاعیه
درخواست فایل
بازی آنلاین
بازی آنلاین تمرکز حواس