تبلیغات
تیک ایت - مقاله "برای درمان پلاکت خون چه بخوریم؟" بایدها و نباید ها...
تیک ایت
پرتال جامع دانلود مقاله , تحقیق و پاورپوینت کامپیوتری
خـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــوش آمـــــــــــــــــــــــــــــــــــدیـــــــد |~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~| از تاریخ 95/11/15 فروشگاه به پروتکل امن Https مجهز شده است (SSL certificate) شما می توانید با خیالی آسوده خرید کنید |~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~| مزیت دسترسی به فروشگاه امن: 1- اطمینان مشتریان از اعتبار فروشگاه به واسطه گواهی معتبر SSL و نمایش قفل سبز رنگ در مرورگر آنها 2- اطمینان مشتریان از رمزگذاری شده بودن ارتباط و حفظ امنیت اطلاعات و حریم خصوصی مشتریان |~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~| برای ورود به فروشگاه تیک ایت اینجا کلیک کنید |~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~| محبوب ترین محصولات امروز فروشگاه
این نمایش مربوط به سال 82-81 می باشد که اساتید طنز استان آذربایجان شرقی در آن ایفای نقش کرده اند: بهمن تقی پور علیرضا رنجی پور محبوب کریمی و بابک نهرین امیدوارم این نمایش بسیار زیبا و خاطره انگیز رو دانلود کرده و در کنار دوستان و خانواده از دیدنش لذت ببرید. توضیحات فیلم: این فیلم به علت قدیمی بودن دارای کیفیت پایین می باشد. حجم فایل: 553 مگابایت فرمت: MpG ...
این نمایش مربوط به دهه هفتاد می باشد که اساتید طنز استان آذربایجان شرقی در آن ایفای نقش کرده اند: حاج جعفر اصغرنسب (صمد) علیرضا رنجی پور محبوب کریمی و شادروان کریم احمدپور امیدوارم این نمایش بسیار زیبا و خاطره انگیز رو دانلود کرده و در کنار دوستان و خانواده از دیدنش لذت ببرید. توضیحات فیلم: این فیلم به علت قدیمی بودن دارای کیفیت پایین می باشد. حجم فایل: 512 مگابایت فرمت: DAT ...
دانلود 50 پاورپوینت جالب با موضوعات: سخنان بزرگان سخنان زیبا و پند آموز کشورهای جهان جملات روحیه بخش پزشکی و سلامت پاورپوینت های انگلیسی تصاویر زیبا و جالب تفکر و اندیشه پارادایم و کلی پاورپوینت مهیج دیگه که مطمئنم از دیدنشون لذت می برید ... به امتحانش می ارزه ! ...


درمان پلاکت خون به روش طب سنتی اسلامی

مدت هاست در مورد درمان پلاکت خون در پی راه حلی بودم که با رژیم غذایی به شود آن را کنترل کرد و کلاً رژیم غذایی داشته باشیم که به روش پیشگیرانه به این بیماری مبتلا نشویم؛ تا شیشه سلامتی ما نشکسته نگذاریم شکسته شود. چون اگر شکست...!؟

به همین جهت در اینترنت با صراحت چیزی دست گیرم نشد و فقط در باره علت آن توضیحاتی علمی داده بودند که برای عموم لزومی ندارد،بلکه چیزی که لزوم دارد درمان است که هرکس در پی آن می باشد و اینها را آن دست آخر عنوان کرده و می گویند: برای درمان پلاکت خون درمان و رژیم غذایی چیزی نیست و باید به پزشک مراجعه کرد!؟، که البته مراجعه به پزشک در نتیجه درمان توسط دارو شیمیایی است در صورتی که پلاکت خون، فرزند ناخلف عوارض دارو شیمیایی است که ما به آن مبتلا می شویم. عمد ترین علت افت پلاکت خون براثر عوارض دارو شیمیایی است که پروتئین بدن را از بین برده و سیستم ایمنی بدن را ضعیف می کند، که باعث پوکی... استخوان میشود!؟

در همه سایت ها، یکی ازعلل پلاکت خون را عوارض داروی شیمیایی عنوان کرده بودند دیگر عوامل  ارثی،کمبود آهن و پوکی استخوان که پوکی استخوان عمدتاً ازکمبود آهن است کمبود آهن پیامدهای فراوان و زیان باری را در پی دارد که خود رژیم غذایی مواد آهن ساز  بهترین درمان برای هم پیشگیری از افت  پلاکت خون است و هم درمان و حد اقل کنترل پلاکت خون.

ما در این جزوه هم باید ها و نباید های غذایی را مورد بحث قرار می دهیم، هم باید ها و نباید های رفتاری را که به هرصورت مربوط به هر نوع بیماری خواهند بود و غذا هایی را توصیه می کنیم که هم خاصیت آهن سازی دارند هم برای تقویت سیستم ایمنی بدن حیاتی و ضروری هستند به طوری که می توان گفت: اگر این قبیل مواد غذایی در سبد غذایی ما رعایت شود حتی عوارض دارو های شیمیایی را می تواند خنثی و یا کم اثر کند. بسیاری از بیماری ها بر اثر ضعف سیستم های ایمنی بدن است که عوارض از مرز گذشته و وارد سر زمین وجود ما می شوند، سنگر گرفته و این مهمانان ناخوانده جداً مزاحم ما می شوند و داروهای عوارض دار هم در کل باعث تکثیراین مهمانان ناخوانده شده و باعث می شوند در سرزمین وجود ما برای همیشه بمانند. همانند استعمارگران کهنه کارکه بیرون را دنشان بسیار مشکل است. که به آن بیماری های وراثتی می توان لقب داد که قهراً به نسل های بعدی مستعد، منتقل خواهند شد. بیماری های وراثتی از همین طریق است که به آن اشاره شد امیدوارم کافی باشد.

گوشه ای از هویت... پلاکت خون

که ما ازآن کمک می گیریم به قرار زیر می باشد که البته اگر کسی مایل باشد از نظر تحقیقی و یا منظور دیگر استفاده کند، در اینترت  نظریات متفاوت و حجم زیادی در این باره هست به آنجا ها مراجعه شود خوب است.

«پلاکتها اجسام کروی یا بیضوی کوچکی هستند که از قطعه قطعه شدن سیتوپلاسم سلولهای بزرگی به نام مگاکاریوسیت در مغز استخوان حاصل می‌شود. پلاکتها فاقد هسته هستند و با وجود این چون در مهره داران پست سلولهای هسته‌داری به نام ترومبوسیت معادل پلاکتها می‌باشند پلاکتها را ترومبوسیت نیز می‌نامند. عمر متوسط پلاکتها ۸ الی ۱۱ روز است. هر پلاکت توسط غشایی غنی از گلیکوپروتئین محصور شده و بررسیها بیانگر وجود آنتی ژنهای گروههای خونی در غشای پلاکتها می‌باشد.
در نمونه‌های خونی رنگ آمیزی شده پلاکتها دارای یک ناحیه محیطی به رنگ آبی روشن به نام هیالومر و یک ناحیه بنفش مرکزی به نام گرانولومر می‌باشند.ناحیه هیالومر حاوی دسته‌ای از میکروتوبولها در زیر غشا و تعدادی میکروفیلامنت میباشد. اجزای اسکلت موجود در ناحیه هیالومر به تغییر شکل پلاکت و ترشح محتویات گرانولهای آن کمک می‌کند. گرانولها حاوی یون کلسیم، سروتونین، فیبرینوژن، فاکتور رشد مشتق از پلاکت و پروتئینهای دخیل در انعقاد خون می‌باشند.
پلاکت‌ها، اجزای کوچک مسطحی هستند که در خون وجود دارند و از بقیه سلو‌ل‌های خونی بسیار کوچک ترند. این ساختارها حاوی آنزیم‌هایی هستند که باعث انعقاد خون می‌شوند و وظیفه اصلی آنها جلوگیری از خون‌ریزی و خارج شدن گلبول‌قرمز از داخل رگ است.

علامت Plt در آزمایش خون نشان‌دهنده تعداد پلاکت‌ها در هر میلی‌لیتر مکعب خون است و عدد مربوط به آن معمولا بزرگ ترین عدد برگه آزمایش خون است.

غیر از کنترل انعقاد خون، از میزان پلاکت برای بررسی روند بهبود نارسایی مغز استخوان و بیماری‌های خونی هم استفاده می‌شود.

مقادیر طبیعی : پلاکت بین ۱۵۰ هزار تا ۴۰۰ هزار در هر میلی‌مترمکعب خون برای بزرگسالان طبیعی است. در نوزادان این مقدار کمی بیشتر است.

محدوده خطر : پلاکت زیر ۵۰ هزار یا بیشتر از یک میلیون غیر طبیعی است و نیازمند توجه خاص است.

چه چیزهایی پلاکت را کاهش می‌دهد؟

بزرگ شدن طحال، خون‌ریزی شدید و مصرف پلاکت، لوسمی یا سرطان خون، ترومبوسیتوپنی، انواع وراثتی کمبود پلاکت، انعقاد منتشر خون در داخل رگ‌ها، شیمی‌درمانی بعد از سرطان، عفونت و نارسایی مغز استخوان باعث کاهش پلاکت می‌شوند. عدم تولید پلاکت می‌تواند به خاطر مشکلات استخوانی نیز باشد.

چه چیزهایی پلاکت را افزایش می‌دهد؟

بیماری‌ آرتریت روماتویید، کم‌خونی فقر آهن، مشکلات بعد از برداشتن طحال، بعضی سرطان‌ها و بیماری‌های ژنتیکی خاص باعث افزایش مقدار پلاکت می‌شوند..نکاتی در رابطه با پلاکت خون. ورزش شدید و قدرتی باعث افزایش میزان پلاکت می‌شود.در هنگام قاعدگی مقدار پلاکت خون کمی کاهش پیدا می‌کند. قرص‌های ضد بارداری باعث بالا رفتن مقدار پلاکت می‌شوند.اجزای دیگر آزمایش خون»

شایان ذکر است. ما نظر متخصصین را در قالبی ساده در خور فهم همگان در می آوریم، آن را در قالب طب سنتی که مورد علاقه همگان است در می آوریم؛ جا هایی که لازم است توضیح می دهیم؛ عوامل زیادی را برای معالجه می آوریم و به غذا درمانی تنها اکتفا نمی کنیم؛ عمدتاً تجربیات خود ما خیلی کمک می کند که مطلب برای همگان مفید باشد و لذا مراجعه کننده، به وبلاگ ما راضی به نظر می رسند.بایدهای غذایی

قبل از شروع اصل موضوع چیزی که از یک سایت پزشکی گرفتم بیش از ده  نفر درخواست کرده اند برای پلاکت بالا و یا پایین خون خود، از چه غذا هایی استفاده کنند ولی چیزی که لازم است باشد، دیده نشد!؟. به هر صورت ما در این باره توضیح نمی دهیم و اول باید ها و بعد نباید های غذایی را عنوان می کنم.

برای پایین بودن پلاکت خون هرچه هست عکس آن رژیم غذا، برای کسانی است که پلاکت خون آنها بالا است در واقع آهن و خون بدان آنان بیش از حد معمول خواهد بود. ما رژیم غذایی کاهش پلاکت خون را مورد بحث قرار می دهیم، چون تعداد این بیماری چندین برابر با لا بودن  پلاکت خون است.

غذاهایی که سرشار ازآهن می باشند مانند اسفناج، پیاز، سیر، سبزیجات، عدس، کاهو،کلم میوه ها به خصوص زردآلو، انجیر، خرما، کشمش، عسل، سویا، گوشت قرمز، گوشت شتر، گوشت پرنده، نارگیل، پسته، روغن و خود زیتون، گوشت ماهی، حبوبات. و کلا مواد غذایی دارای پروتئین مانند گوشت...

ماست، دوغ و کلاً لبنیات برای پیشگیری از پوکی استخوان در حدی هستند که معجزه می کنند که گفته می شود، اگر در دوران جنین تا کودکی این مواد حیاتی در حد کافی مصرف شود در بزرگ سالی اگر این ماده کاهش داشته باشد،همان دوران کودکی جبران کننده است.ولی کوشش کنید زمانی که غذایی حاوی آهن است مصرف می کنید، ماست، دوغ، نوشابه، ترشی شدید مصرف نکنید چون مانع جذب آن می شوند.اینها را وقت دیگر مصرف کنید. ماست و شیر را با خرما بخورید اشکالی ندارد؛ چون خرما سردی ماست و شیر را خنثی می کند و ماست  تقویت کننده مغز استخوان خواهد بود. برای مواد خون ساز و ازدیاد آن به وبلاگ ما مراجعه کنید در قسمت باید های غذایی در باره کم خونی، فشار خون... آمده است ولی خلاصه بگویم مصرف مواد حاوی آهن هم خون سازند هم مقوی آن. عرق یونجه برای پلاکت و عرق کیالک بری قلب خوب است.سعی کنید، عدس، پیاز، سیر، اسفناج... زیاد مصرف کنید حد اقل هر کدام در هفته سه بار، اسفناج... را با هر غذای دیگر برنجی، کوشی... استفاده کنید. البته ابتکار خود شما حرف اول را می زند که خود تان پزشک باشید، نه مصرف کننده و وابسته!؟نباید های غذایی

شایان ذکر است. گفته می شود. چی بخوریم تا خوب شویم ملاک نیست، بلکه چی نخوریم ملاک است. یک رژیم غذایی مؤثرچند ماهه را، یک وعده غذای ناجور، ما را به همان جا روانه می کند که اول بودیم!؟، یک جرقه در مدت کوتاهی یک جنگل چند هکتاری را به خاکستر تبدیل می کند که سالها وقت صرف آن شده است.شما وقتی خوب شدید، این سبد غذایی مفید باید تا آخر عمر همراه اتان باشد و الا بیماری مثل مهمان ناخوانده با قیافه بد تر از اول، باز می گردد و روبروی شما می نشیند و می گوید (سن بیرکیشی من بیر کشی). به هر صورت مقداری از نباید ها را اینجا و بقیه را در وبلاگ قسمت فشار خون... پیدا کنید.

کوشش کنید یا بطور کلی چای را ترک کنید؛ یا قبل یا سه ساعت بعد از غذا میل کنید، نوشابه و حتی دوغ... گاز دار را ترک کنید، ترشی شدید استفاده نکنید به خصوص ترشی آب قوره، سرکه...، ماست را که قبلاً گفته شد با مواد غذایی دارای آهن استفاده نکنید،سردی مثل خیار،سیب زمینی... کم و شب بخورید چون سردی آن کمتر اثر تر است. درکل سردی زیاد باعث بی حالی و خمودی، چشم درد، کاهش دید و نور آن  می شود، گردش خون را کند و  باعث می شود خون به همه جای بدن و مورگ ها نرسد. لذا باعث تپش قلب و درد های موضعی، زود خسته شدن و  بی حالی همراه خواب آلودگی هم بشود...!؟

غذای پخته زیاد، به خصوص شبها باعث ضعف عمومی و کم حوصله گی می شود، غذا های مانده، نان کهنه، سرخ کردنی زیاد، یک نواختی در غذا، پیامد های زیادی دارد که آدم نمی داند اسم آنها را چی بگذرد. فقط می داند حالی ندارد یکی گفت: حالی ندارم ولی نمیدانم دردم چیست!؟، البته اگر به دکتر مراجعه کنید یک پلاستیک دارو را به شما تقدیم می کند، مثل نقل بخورید. خوب نشدی دو باره!؟.

در مورد بالا بودن پلاکت خون که کم اتفاق می افتد دیگر چندان توضیح و بیان چیزی لازم نیست؛ بلکه همین باید ها و نباید های غذایی و رفتاری را عکس کنیم میشود روش معالجه با لا بودن پلاکت خون مثلا مواد آهن دار کمتر مصرف شود یا با ماست میل شود. که البته باید خودمان دکتر خود باشیم و چگونه بعداً خواهد آمد لذا دقت کنید از ظرفیت و استعداد نهفته خود کمک بگیرد، تا خود کفا شوید که تجربه نویسنده است. نه تحصیل در دانشگاه.

روش شناخت علل بیماری

 اگر بخواهیم بدانیم علت بیماری چه بوده است. می توان از طریق توصیه های رژیم غذایی که شده، فهمید چه چیز های خوردنی  که باید مصرف شده باشند و مصرف نشده اند مصرف کنیم و چه غذاهایی که نباید زیاد مصرف شوند به علت زیاده روی باعث بیماری شده اند باید ترک و از خوردن آنها خود داری شود. وقتی توصیه شده باید غذاهایی از این قبیل در رژیم غذایی قرار دهیم تا بیماری خوب شود معلوم است، خلأ  این نوع غذا ها باعث پیدایش بیماری شده است. مانند، سبزیجات، انواع میوه ها، لبنیات،حبوبات،و مواد پروتئینی...،که غذا هی اصلی می باشند؛ لذا متوجه می شویم، هر کس بخواهد از هر بیماری در امان باشد و از بروز آن جلوگیری کند،باید از باید های غذایی استفاده کند. البته نباید های غذایی را هم به ما می فهماند از مصرف چه غذایی باید خود داری و یا کمتر مصرف کنیم، تا سالم بمانیم. مثل نمک، نوشابه، سرخ کردنی ها...که ثابت شده زیاده روی در امثال اینها، باعث بیماری می شود. البته در باید ها و نباید های رفتاری نیز این گونه خواهد بود. مثلاً برای این بیماری ها ورزش و تحرک توصیه جدی می شود،چون ورزش و تحرک هم از این نوع بیماری ها و حتی تبعات آنها جلو گیری می کند و هم در درمان آنها اثر قطعی و در جاهای اصلاحی و کنترلی دارد. مانند ریزش مو، دیابت، چاقی، بیماری قلبی و عروقی و فشار خون، سرطان، آلزایمر، سوء هاضمه و یبوست، پا درد و آرتروز، اصلاً کمتر بیماری هست که ورزش و تحرک برای آن مفید و ضروری نباشد. و نیز کمتر بیماری هست که یکی از علل آن بی تحرکی و ترک ورزش نباشد؛ پوکی استخوان ریشه در بی تحرکی و ترک ورزش دارد تا چه رسد فشار خون...

این قاعده کلی، ما را متوجه خیلی نکات مهم در مورد علل بیماری، پیشگیری و درمان آنها می کند.که اگر قدری فکر و ابتکار عمل خود را به کار بگیریم و دقت کنیم، خیلی چیز های دیگر را، با تجربه یاد خواهیم گرفت و دیگر لازم نیست دست گدایی به طرف کسی دراز کنیم.

تقویت سیستم ایمنی بدن

قبلاً به این نکته اشاره شد، اگر سیستم ایمنی بدن قوی باشد کمتر بیماری حتی و یروسی است که بتواند در سر زمین امن بدن ما وارد شود چون سربازان قوی مرز دارد ویروس ها را شکار خواهند کرد و همین شکار کردن ها،( از نظرعلمی ثابت شده) باعث تقویت آنها می شود. آفرین بر این مرز داران  سفید پوش خدمت گذارِ وفا دار و صد احسن. در باره تقویت سیستم ایمنی بدن...، در قسمت خواص ویتامین ها، غذاها و داروهای گیاهی مراجعه کنید و آنچه بدرد شما می خورد، بردارید. غذاهایی که در سیستم ایمنی بدن مؤثر می باشند. مانند گردو،سیب درختی،گل کلم...، کاهو، پیاز، سیر، لیمو ترش، زیتون و روغن آن،گوشت ماهی، مصرف سبزیجات، پرتقال،آب انجیر و خود انجیر، انار، عدس،خربزه، هندوانه، کیوی.البته برخی از اینها تعریف گردو، سیب درختی، پیاز... را ندارند ولی  باشند خیلی کمک می کنند. چون میوه ها شادابی می آورند و سموم را هم از منافذ بدن خارج  و زمینه را مستعد می سازند، برای رشد باید های سلامت روحی جسمی.

باید های رفتاری

یکی از عوامل مهم پوکی استخوان، محروم ماندن از نور خورشید است. حد اقل روزی نیم ساعت در حالی که خورشید افقی می تابد صبح و عصر، در نور مستقیم خورشید حرکت کرده و لی نایستید. در مورد خورشید درمانی در کتاب رفتار درمانی اول، بیش از5 صفحه با ذکر آیاتی از قرآن، توضیح داده ام، که واقعاً حیاتی است. سایه نشین ها باید گوشت ماهی بخورند درخورشید هم بگردند به خصوص مادران بار دار که اکثر تازه متولدین  با فقر آن روبرو هستند و متأسفانه چند روز دیگر باید قرص آهن مصرف کنند و بعد راهی بیمارستان و برخی هم تا آخر عمر باید مبتلا به تبعات فقر آهن باشند!؟؛ چون کمبود های دوران رشد و شکل گیری جنین را هیچ چیزی جبران نمیکند، مگر کنترل آنهم اگر رژیم غذا و درمان درست و اصولی باشد، نه هرج و مرج که خود عامل بیماری است  نه درمان !؟

ورزش که هم سیستم های ایمنی، عضلات و عصب های بدن را تقویت می کند، و باعث تنظیم و گردش خون و نیرومندی قلب می شود که کارش تولید و خون رسانی است. البته ورزش مستمر باشد نه...!؟ گمان نمی رود ورزش کاران به فقر آهن، پوکی استخوان و در نتیجه مبتلا به افت پلاکت خون شوند، چون گلبولهای مدافع بدن قوی هستند و هر مهاجم را سرکوب خواهند کرد.

در مورد اهمیت تفریح گفته می شود.هر بیماری لا علاج با تفریح مستمر درمان خواهد شد. بگو و بخند آموزنده و دلگشا. در تقویت سیستم ایمنی بدن اثر دارد. کتاب خنده درمانی را دارم ولی کامل نشده حتی خواب راحت، در تقویت ایمنی بدن اثر دارد. خواب مغناطیسی که به طرف شمال خوابیدن، خواب قیلوله که یک ساعت پیش اظهر می باشد، باعث تقویت قوای مغز می شود و خواب عمیق می شود.و خلاصه کمک درمان خوبی است ، چون مغز سر مدیرکل سر زمین بدن و خواب عمیق مقوی قوای ماست.

شایان ذکر است،عوامل پشت صحنه یک بیماری زیاد می باشد و باید به همان تعداد عوامل درمان و کنترل متوازن باشد و الا مانند دو لشکر غیر متوازن خواه بود که...!؟ مشکل درمان در عصر حاضر همین است که تنها در دارو درمانی(آن هم دارو شیمیایی)، خلاصه شده ایم!؟حتی اخلاق، تقوا...، در سلامتی اثر قطعی دارند.آقای دکتر توقع دارد، با چند تا قرص( به قول برخی گچی)، بیمارش خوب  شده، لذت ببرد که انسانی را از درد نجات داده است.ولی...!؟ البته دولت هم مقصر است؛ چرا ایران در مصرف دارو  بعد ازچین نفر دوم است؟! چون مقصر دولت است. بچه را پدر باید مدیریت کند. معاملات دارویی ایران در سال بالغ بر300هزار میلیارد تومان است!؟ که می تواند چندین کارخانه  جدید را فعال کندکه یک نفر بیکار نباشد که حاصل بیکاری در ایران 3000000معتاد و تبعات آن است از جمله طلاق، دزدی...!؟


به نقل از وبلاگ آقای نجفی: http://najafi.blogfa.com/9208.aspx
طبقه بندی: دانلود مقالات عمومی و آزاد، 
برچسب ها: آیا پایین بودن پلاکت خون خطرناک است، چگونه پلاکت خون را افزایش دهیم، افزایش پلاکت خون با تغذیه، چه غذاهایی پلاکت خون را بالا میبرد، درمان پلاکت خون پایین در طب سنتی، چگونه پلاکت خون را بالا ببریم، غذاهای پلاکت ساز خون،
ارسال توسط س ح
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
حتما بخوانید
اطلاعیه
درخواست فایل
بازی آنلاین
بازی آنلاین تمرکز حواس